Tübitak

Hatay İl Yenilik Platformu Yıllık Değerlendirme Toplantısı

Hatay Valiliğinin öncülüğünde TÜBİTAK desteğiyle ilin paydaşlarının işbirliğinde yürütülen Hatay İl Yenilik Platformu Projesi Yıllık Değerlendirme Toplantısı, 22 Mart 2013 Cuma günü saat 09.00’da Narin Otel’de yapıldı.

Türkiye’nin Ortadoğu’ya, Ortadoğu’nun Akdeniz’den dünyaya açılan kapısı, binlerce yıllık tarihiyle medeniyetlere beşiklik yapmış Hatay ilinin her parametrede etkinliğine ve tanıtımına kurumsal katkı yapmak, ilde yenilik konusunda kurumlar arası işbirliğini güçlendirmek, başarılı uygulamaların yaygınlaşmasını sağlamak ve nihayetinde ortak bir coşkunun yaratılmasını hedeflemek amacını taşıyan Hatay İl Yenilik Platformu Projesi toplantısına; Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, Mustafa Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. H. Salih Güder, Vali Yardımcısı H. Volkan Köksal, İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek, İl Özel İdare Genel Sekreteri Muhittin Şahin, ATSO Başkanı Hikmet Çinçin, HESOB Başkanı A. Kadir Teksöz, HASİAD Başkanı Gülay Gül, MÜSİAD Başkanı ve İskenderun OSB Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tosyalı, HAGİAD Başkanı Aydın Toksöz, KAGİD Başkanı Hatice Dilek Karadeniz, Antakya OSB Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Kabaali, DOĞAKA Genel Sekreter Vekili Onur Yıldız, İş-Kur İl Müdürü Ahmet Bulanık ve Otoman Palace Yönetim Kurulu Üyesi Murat Güngör katıldı.

Projenin tanıtıldığı sinevizyon gösterisi ile başlayan toplantıda konuşan Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz, kurumlarımızın, sivil toplum örgütlerimizin ve özel sektör temsilcilerimizin, bir taraftan asli görevlerinin peşinden koştururken bir taraftan da ilimizin sanayisine, tanıtımına, kültürüne, turizmine ne gibi destek verebiliriz diye koşturduklarını ifade ederek, tüm paydaşlara ayrı ayrı teşekkür etti.

İstanbul’da Hatay Günleri de, İlimizin Tanıtımına Yönelik Bir Platformdur-

Vali Lekesiz, 02-07 Nisan tarihleri arasında İstanbul’da Hatay Günleri etkinliği gerçekleştirileceğini hatırlatarak, ‘Her sene yanlışlarımızı eleyerek, iyilerimizi daha da iyileştirerek bu tür organizasyonları hep beraber daha iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Bu seneki etkinlik, hepimizin omuz vermesiyle geçmiş yıllardakinden çok daha güzel olacak. Bir taraftan ilin ‘takım arkadaşlığı’ duygusunun gelişmesi, bir taraftan ilimizin tanıtımı için hep beraber koşturmaya devam edeceğiz. Ankara, İstanbul ve İzmir’de üç yıldır hep beraber yaptığımız bu etkinlikler de ilimizin derinliğine, değerine, zenginliğine ve bilinir olmasına ilişkin benzer bir platformdur.’ diye konuştu.

-Adeta Kabına Sığmayan Bir Hatay Var-

Vali Lekesiz, Kadın Girişimciler Kurulu’nun, iş dünyamızın, odalarımızın, belediyelerimizin, üniversitemizin, Özel İdaremizin, HASİAD, MÜSİAD, HAGİAD ve OSB’lerimizin il genelinde ürettikleri projelerle ilimizin kıpır kıpır, adeta kabına sığmayan bir il durumuna geldiğini ifade ederek, ‘Bir de bir araya gelmek suretiyle yaptığımız projeler var. İşte bu projeler özelde sanayi sektörüne ve turizm sektörüne omuz vermek için hep beraber yaptığımız, üniversitemizin değerli hocalarının katkısı ile ortaya konulmuş ve müracaatı yapılmış bir proje. Bir masanın etrafında buluşuyoruz ve bir yıl içinde yapılan çalışmaları görünce de keyif alıyoruz. Önümüzdeki bir yıl içinde yapılacak olan çalışmaları görünce de umutlarımız daha da güçleniyor. Bir masanın etrafında ilimizin sorunlarını paylaşabilmek için bir araya gelmemiz de önemli. Günümüz dünyası artık işbirliğini, güç birliğini zorunlu kılıyor. Bu amaçla bir araya geliyoruz, bugünün verilerini hep beraber analiz edip geleceği daha iyi tasarlamaya çalışıyoruz. Katkılarınızdan ve katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Hep beraber çok daha güzel işler yapacağımıza yürekten inanıyorum.’diye konuştu.

Proje Koordinatörü Funda Hüzmeli de, sinevizyon eşliğinde proje hakkında bilgi verdi. Proje kapmasında TÜBİTAK’a yapılan destek başvurusunda ilimizin destek almaya hak kazanan 5 il arasına girdiğini hatırlatarak, destek süresi 3 yıl olan projenin finansman miktarının yüzde 50’sinin TÜBİTAK tarafından, diğer yüzde 50’sinin ise platformun paydaşları tarafından karşılanacağını kaydeden Hüzmeli, 1.269.604 lira bütçeli projenin, bazı fon kuruluşları tarafından referans proje olarak ele alınacağından, ilgili fon kuruluşlarına sunulan ve sunulacak olan projelerle beraber, söz konusu miktarın daha da artacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda daha sonra paydaşlar projeyle ilgili görüş ve önerilerini paylaştılar.

227 defa görüntülendi., 1 defa bugün görüntülendi.

0 yorum

Yorumunu ekle

Kullanıcı Adı:
E-posta:
Web site:
Yorum:

Diğer yazılaranasayfaya dön

İL YENİLİK PLATFORMU AR-GE ETKİNLİKLERİ BAŞLATACAK

İL YENİLİK PLATFORMU AR-GE ETKİNLİKLERİ BAŞLATACAK

Aydın İl Yenilik Platformu’nun bugüne kadar yaptığı saha çalışmalarında elde edilen verilere dayanarak, Aydın’da Ar-Ge ihtiyacının nasıl giderilmesi gerektiği,  geliştirme yöntemlerinin belirlenmesi için neler yapılaması gerektiği ve bunlara yönelik Aydın Ar-Ge etkinliklerinin belirlenmesinin ana gündemi ile 31 Mart 2015’de toplandı. 118 defa görüntülendi., 26 defa bugün görüntülendi.

118 defa görüntülendi., 26 defa bugün görüntülendi.

AYDIN İLİ STRATEJİK PLANLAMA VE YENİLİK MERKEZİ ZİYARETİ

AYDIN İLİ STRATEJİK PLANLAMA VE YENİLİK MERKEZİ ZİYARETİ

KAMU-ÜNİVERSİTE SANAYİ İŞBİRLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU VE PAMUKKALE ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ TRANSFER OFİSİ AYDIN İL YENİLİK PLATFORMU CANLI DANIŞMANLIK OFİSİ VE AYDIN İLİ STRATEJİK PLANLAMA VE YENİLİK MERKEZİ ZİYARETİ (25.02.2015, Aydın)Aydın Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mustafa Görgülü eşliğinde; Kamu-Üniversite Sanayi İşbirliği (KÜSİ) Çalışma Grubu Üyesi Doç.Dr. Hasalettin Deligöz, Pamukkale Üniversitesi Teknokent TTO Sorumlusu Mukaddes Meryem

1,909 defa görüntülendi., 13 defa bugün görüntülendi.

YENİLİK/PROJE FON KAYNAKLARI TOPLANTISI RAPORU

YENİLİK/PROJE FON KAYNAKLARI TOPLANTISI RAPORU

AYDIN İL YENİLİK PLATFORMU YENİLİK/PROJE FON KAYNAKLARI TOPLANTISI RAPORU (18.02.2015, saat 08.30 Aydın Ticaret Borsası) Aydın İl Yenilik Platformu Yenilik/ Proje Fon Kaynakları Toplantısı Aydın Ticaret Borsası Toplantı salonunda ekte sunulan gündem ile gerçekleştirilmiştir (EK-1 Gündem). Toplantıya  Vali V.Hayrettin Çiftçi, Adnan Menderes Üniversitesi Rektör V. Prof.Dr. Törün Özer ve ekte listesi yer alan katılımcılar katılmıştır.

1,513 defa görüntülendi., 12 defa bugün görüntülendi.

AYDIN BASIN İLAN KURUMU VE GAZETE TEMSİLCİLERİ TOPLANTI RAPORU

AYDIN BASIN İLAN KURUMU VE GAZETE TEMSİLCİLERİ TOPLANTI RAPORU

(04.02.2015 SAAT: 10.00 Aydın Ticaret Odası ) Basın İlan Kurumu, Aydın İl ve İlçelerindeki yerel gazete temsilcileri toplantısı gerçekleştirildi (Ek-1 Katılımcı Listesi). Toplantıya Aydın Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Şükrü Söylevci, Basın İlan Kurumu  Şube  Müdürü Özer Akoğlu çok sayıda gazete temsilcileri ve İl Yenilik Platformu Proje sekreteri ve anketörü katılım sağlamıştır. 1,327 defa görüntülendi.,

1,327 defa görüntülendi., 12 defa bugün görüntülendi.

Aydın İl Yenilik Platformu Yenilik/Proje Fon Kaynakları Toplantısı Gerçekleşti

Aydın İl Yenilik Platformu Yenilik/Proje Fon Kaynakları Toplantısı Gerçekleşti

TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri Destekleme Programı kapsamında yürütülen Aydın İl Yenilik Platformu, “Yenilik/Proje Fon Kaynakları Toplantısı” 18 Şubat 2015 tarihinde Aydın Ticaret Borsası’nda gerçekleşti. 2,215 defa görüntülendi., 12 defa bugün görüntülendi.

2,215 defa görüntülendi., 12 defa bugün görüntülendi.

Tümünü Göster

İletişim Bilgileri

Sosyal Medya

© 2012 Aydın İl Yenilik Platformu Tüm hakları saklıdır.
?>
Coach Black Friday Online Deals Coach Black Friday Sale Coach Black Friday Deals Coach Best Cyber Monday Deals Coach Cyber Monday Sales Kate Spade Black Friday Sales Kate Spade Cyber Monday Best Deals Kate Spade Best Cyber Monday Deals Kate Spade Black Friday Sales Kate Spade Cyber Monday Deals Kate Spade Black Friday 2014 Kate Spade Cyber Monday Deals Chanel Cyber Monday 2014 Chanel Cyber Monday Sales Chanel Black Friday Sales Chanel Black Friday Chanel Black Friday Sales Chanel Black Friday Deals Chanel Black Friday Sale Chanel Best Black Friday Deals Chanel Cyber Monday Specials Prada Black Friday Online Louis Vuitton Black Friday Sale Louis Vuitton Pre Black Friday Sales Hermes Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Sale Hermes Black Friday Online Deals Prada Black Friday 2014 Prada Best Cyber Monday Deals Prada Cyber Monday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Louis Vuitton Black Friday Specials Louis Vuitton Black Friday Louis Vuitton Cyber Monday Deals Hermes Black Friday Deals Hermes Black Friday Deals Hermes Cyber Monday Deals Ray Ban Best Cyber Monday Deals Oakley Black Friday Sale Oakley Black Friday Online Oakley Cyber Monday Deals Ray Ban Black Friday Online Deals Ray Ban Black Friday Sale Ray Ban Black Friday Online Deals Gucci Black Friday Online Deals Gucci Black Friday Online Gucci Cyber Monday 2014 Gucci Cyber Monday 2014 Gucci Black Friday Gucci Cyber Monday Specials Gucci Cyber Monday Deals Gucci Black Friday Louis Vuitton Best Cyber Monday Deals Louis Vuitton Cyber Monday Sales Louis Vuitton Black Friday Deals Louis Vuitton Black Friday Online Louis Vuitton Pre Black Friday Sales Nike Air Max Cyber Monday Best Deals Coach Cyber Monday Best Deals Michael Kors Cyber Monday Sales Michael Kors Cyber Monday Specials Michael Kors Black Friday Sale Michael Kors Black Friday Sales Michael Kors Best Cyber Monday Deals Christian Louboutin Black Friday Sales Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Cyber Monday 2014 Christian Louboutin Cyber Monday Deals Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Black Friday Sale Christian Louboutin Cyber Monday 2014 Oakley Cyber Monday Specials Air Max Pre Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Sale Hermes Black Friday 2014 Oakley Black Friday Sales Oakley Cyber Monday Best Deals Oakley Cyber Monday Deals Oakley Cyber Monday Sales Oakley Black Friday Online Ray Ban Black Friday 2014 Prada Cyber Monday 2014 Prada Black Friday Online Marc JacobsBest Cyber Monday Deals Marc JacobsBlack Friday Online Deals Canada Goose Best Cyber Monday Deals Canada Goose Black Friday Sale The North Face Pre Black Friday Sales The North Face Cyber Monday Deals The North Face Black Friday Specials UGG Boots Best Cyber Monday Deals UGG Boots Cyber Monday Sales UGG Boots Pre Black Friday Sales UGG Boots Black Friday Specials UGG Boots Black Friday Sales The North Face Black Friday Deals The North Face Cyber Monday Deals The North Face Black Friday 2014 Canada Goose Black Friday 2014 Canada Goose Cyber Monday Sales Canada Goose Black Friday Deals Hermes Black Friday Specials Hermes Black Friday Deals Hermes Pre Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Best Deals Hermes Black Friday Prada Black Friday Prada Cyber Monday Best Deals Prada Cyber Monday Best Deals Prada Black Friday Sales Prada Cyber Monday Deals Marc JacobsBlack Friday Online Deals Marc JacobsBlack Friday 2014 Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsCyber Monday Sale Marc JacobsBest Cyber Monday Deals Gucci Cyber Monday Sales Gucci Cyber Monday Specials Gucci Cyber Monday Specials Hermes Black Friday Sale Hermes Black Friday Online Deals Hermes Black Friday Deals Prada Pre Black Friday Sales Prada Cyber Monday Deals Prada Cyber Monday 2014 Marc JacobsCyber Monday Sale Marc JacobsBlack Friday Online Air Jordan Basket Jordan Air Max Air Max Femme Chaussure Christian Louboutin Sacs Longchamp Bottes UGG Moncler Muts Spaccio Peuterey Moncler Paris Moncler Homme UGGs Sale Online Doudoune Homme Moncler Jordan Fille Air Max One Air Max Moncler Paris Noir UGG Homme UGG Pas Cher gucci borse Goedkope Woolrich Jassen Woolrich Amsterdam Canada Goose Jas Canada Goose Nederland Moncler Muts Parajumpers Norge Canada Goose Norge Butikker UGG Australia Norge Parajumper Kodiak Canada Goose Snow Mantra Giubbotti Peuterey Giubbotti Woolrich Louis Vuitton Milano Giacca Peuterey Borse Moncler UGG Outlet Italia UGG Scontati