Tübitak

AYDIN İL YENİLİK PLATFORMU AİLESİ KAPANIŞ TOPLANTISINDA BİRARAYA GELDİ

Yürütme Kurulu Başkanlığı Aydın Valiliği, Yürütücülüğü Üniversitemiz tarafından sürdürülen TÜBİTAK Bilimsel ve Teknoloji Ağları ve Platformları Kurma Girişimi Projeleri (İŞBAP) Destekleme Programı kapsamında desteklenen Aydın İl Yenilik Platformu “Kapanış Toplantısı” 22 Ekim 2015 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.

Aydın Valisi adına Vali Yardımcısı İbrahim YURDAKUL, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cavit BİRCAN, Aydın Milletvekili Ali UZUNIRMAK, Nazilli Kaymakamı Mehmet OKUR, ADÜ Rektör Yardımcısı Recai TUNCA, Üniversitemiz Dekanları, Yüksek Okul Müdürleri ve çok sayıda misafirin katıldığı program, Platform Yürütücüsü Prof.Dr.E.Didem Evci Kiraz’ın açılış konuşması ile başladı. Platform Yürütücüsü Prof.Dr.Didem EVCİ KİRAZ, konuşmasında, Platformun 42 aylık süreçte gerçekleştirdiği faaliyetler, projenin temel çıktıları olan İl Yenilik Stratejisi ve Eylem Planının hazırlanması ve Aydın ilinin Yenilik Merkezinin Adnan Menderes Üniversitesi Merkez kampüs alanında kuruluşuna vurgu yaptı. KİRAZ, 1 Mayıs 2012 de başlayan proje ile ilgili elde edilen bazı sayısal değerleri paylaştı. Aydın’da İnovasyon konuşulmazken Platformla birlikte artık İnovasyon konuşuluyor olması, bununla ilgili neler yapabiliriz tartışmasının başlaması, 39 fikir sahibinin fikirleri ile Platformla birlikte çalışması ve Aydın‘da TÜBİTAK tarafından onaylanmış tek Ar-Ge merkezi olan Söktaş Ar-Ge Merkezi’ne, Hakkı Usta Ar-Ge Merkezi’nin eklenmiş olmasını, Platformun gerçek etkileri olarak gördüklerini belirtti. Prof.Dr.Kiraz’ın konuşması bugüne kadar bu projede emeği geçen herkeze teşekkürlerini iletmesi ile son buldu.

Platform Yürütücü Kuruluşu olan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit BİRCAN, konuşmasında İngiltere’de fikrin akla gelmesiyle hayata geçmesi arasındaki zamana ölüm vadisi deniyor. Yani birçok fikir hayata geçmeden ölüyor. Birçok fikir inanılmaz katkı sağlayabilecekken ölüm vadisinde kaybolup gidiyor. Platformun Üniversitemize kazandırdığı somut çıktısı olan Yenilik Merkezi (AİSYEM) binasını İnovasyon’da en çok korkulan ölü fikirler yığınını azaltacak hale getirmek için çaba sarfetmenin temel amaç olacağını belirtti. Platformun yeni fikirlerin adresini bulması için gerekli olan yönetsel mekanizmayı tanımladığını, modeller deneyip, saha araştırmaları ile bunları somut öneriler haline getirdiğini, bundan sonra yapılması gerekenin aktif, canlı bir mekanizmayı çalıştırmak için Üniversiteye düşen görevi yerine getirmek olduğunu söyledi. Tüm ekibe, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Platform Yürüme Kurulu Başkanlığını yürüten Aydın Valiliği adına Vali Yardımcısı İbrahim YURDAKUL konuşmasında, işletmelerin sürekli ve başarı faaliyet sağlamaları için AR-Ge çalışmalarını geliştirmeleri gerektiğine vurgu yaptı. Aydın İl Yenilik Platformunun düzenlediği eğitimler ve toplantılarda bu farkındalığı oluşturmak için tüm tarafları bir araya getirmeye özen gösterdiğini belirtti. Üniversite sanayi işbirliğinin gelişmesi için akademisyenlerin bilimsel bilgileri ile sanayici ve fon kaynağı sağlayan kurum temsilcilerini hep bir araya getirmeye çalıştığını ve bu çabaların Yenilik Merkezi (AİSYEM) içerisinde devam edecek olmasından dolayı mutluluk yaşadığını ve bunu paylaşmanın gurur verici olduğunu söyledi.

Açılış konuşmalarının ardından program Platform Dış Uzmanı ve Yaşar Üniversitesi Ticarileşme Destek Ofisi koordinatörü Selçuk KARAATA “İnovasyon Dünyasındaki Gelişmeler” başlıklı konferansında İnovasyon ve Türkiye’den başarı örneklerini anlattığı sunumu ile katılımcıların beğenisini topladı. Platformun Aydın’ın yanısıra bölge için önemini vurgulayan Karaata, gelecekte İnovasyon dünyasında ortaya çıkabilecek gelişmeler hakkında bilgiler verdi.

Konferans sonunda Aydın Valisi adına Vali Yardımcısı İbrahim YURDAKUL ve Rektör Prof.Dr.Cavit BİRCAN Katılımcı Kurum/Kuruluş temsilcilerine 42 aylık süreç içinde Platforma vermiş oldukları desteklerinden dolayı kendilerine teşekkür belgelerini takdim etti. Program, Projede Yönetim Birimi, Paket Liderleri, Personelleri, Katılımcı Kuruluşlar, Destek Veren Kuruluşlar, Dış Uzmanlar, Yürütücü, Danışmanlar, Çalışma Grupları, gönüllüler olarak yer alan katılımcılarla toplu fotoğraf çekimi ile ilk oturum sona erdi.

Öğleden sonra ikinci oturum ile devam eden toplantı, TUBİTAK Sosyal ve Beşeri Bilimler (SOBAG) Uzmanı Zekeriya Alperen KARATAŞ’ın sunumu ile başladı. Yenilik Platformları Kurulması Projesi çalışmalarını yürüten Karataş, Yenilik Platformlarının temel amacı, kurulma gerekçeleri ve diğer proje bilgilendirmelerini yaptı. Bunun yanı sıra TÜBİTAK’ın tüm alanlarda destek verdiğinden Akademik ve AR-Ge destek programlarından bahsetti.

Aydın İl Yenilik Platformunun başarılı bir süreci tamamladığını, bundan sonraki süreçte Aydın İl Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı ve sonuç raporunun beklendiğini belirtti. Aydın’ın örnek bir il olacağı ve elle tutulur, projelerde beklenen sürdürülebilirlik kanıtı olan Yenilik Merkezi (AİSYEM)’in çok önemli olduğunu vurguladı. Sunumunda TÜBİTAK’ın açmış olduğu proje paketlerine de değinen Karataş, sunumunun sonunda katılımcıların sorularını cevapladı.

Platform dış uzmanı EBİLTEM Müdür Yardımcısı Prof. Dr.Cengiz AKDENİZ’ in EBİLTEM tanıtımı ve İnovasyon ile ilgili Aydın’da geliştirilen Yenilik Merkezi (AİSYEM) için örnek olabilecek modellerden söz ederken Platform Paket Lideri Doç.Dr.Necmiye CÖMERTLER ŞİMŞİR’ Aydın ilindeki Sanayi Ticaret Turizm ve Tarım İşletme ve Üreticilerinin, Yenilik Mevcut Durum ve İhtiyaç Analizi ile Ekosistemde yer alan unsurlar olan belediyeler, eğitim ve sağlık kurumları, Üniversite, Sivil Toplum Kuruluşları, Medya Kuruluşları ve Kolaylaştırıcı Kuruluşların yenilik analizi yapıldığına değindi ve alan bulguları, paydaşlarla yapılan mülakat ve görüşmeler, fikir alışverişleri sonucunda oluşturulan İl Yenilik Stratejisi Ve Eylem Planı paylaşıldı. Katılımcıların soru ve önerilerinin yer aldığı kapanış bölümü teşekkür belgelerinin verilmesi ile son buldu.

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

22,034 defa görüntülendi., 1 defa bugün görüntülendi.

0 yorum

Yorumunu ekle

Kullanıcı Adı:
E-posta:
Web site:
Yorum:

Diğer yazılaranasayfaya dön

9 Aralık’ta Sosyal İnovasyonla yaşama dokunanlar Türkiye İnovasyon Haftası’nda

9 Aralık’ta Sosyal İnovasyonla yaşama dokunanlar Türkiye İnovasyon Haftası’nda

333,898 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

333,898 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

Türkiye İnovasyon Haftası 8-9-10 Aralık’ta

Türkiye İnovasyon Haftası 8-9-10 Aralık’ta

Türkiye İnovasyon Haftası 8-9-10 Aralık 2016 tarihinde İstanbul Kongre Merkezi’nde olacaktır. Kayıt yaptırmak ve etkinlik programına göz atmak için tıklayınız. 336,106 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

336,106 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı

KOSGEB Tematik Proje Destek Programı’nın amacı ve gerekçesi; KOBİ’lerin kendi işletmelerini geliştirmeleri ve Meslek Kuruluşları tarafından küçük ve orta ölçekli işletmelerin geliştirilmesi amacıyla daha fazla proje hazırlamalarının teşvik edilmesi, Makro strateji dokümanlarında işaret edilen öncelikler dikkate alınarak belirlenen tematik alanlarda bölgesel ve sektörel ihtiyaçların karşılanması ve KOBİ’lerin uluslararası mevzuat ve önceliklere uyumunun sağlanmasıdır. 345,927 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

345,927 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

Türkiye İnovasyon Haftası 27-28 Ekim`de Adana`da

Türkiye İnovasyon Haftası 27-28 Ekim`de Adana`da

Türkiye İhracatçılar Meclisi, bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 İhracatçı Birliğini, 26 ihracatçı sektörü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil etmektedir. Misyonumuz: Kamu ve özel sektör kuruluşları ile ihracatçılar ve karar vericiler arasında koordinasyonu sağlamak, Vizyonumuz: “Değişimi gerçekleştirmek, geleceği tasarlamaktır.” İhracatın ve ihracatçının sorunlarının çözüm merkezi olmak, İhracatçıları yurt içinde ve yurt

349,263 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

Kariyer ve Gelişim Zirvesi

Kariyer ve Gelişim Zirvesi

NTV Spikeri Erhan Ertürk, Borusan Manheim Genel Müdürü Zafer Terzioğlu ve Bozatlı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Nili Bozatlı Bakır’ın katılımıyla gerçekleşecek “Kariyer ve Gelişim Zirvesi” 22 Ekim 2016 Cumartesi günü Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonunda gerçekleşecek. 349,798 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

349,798 defa görüntülendi., 98 defa bugün görüntülendi.

Tümünü Göster

İletişim Bilgileri

Sosyal Medya

© 2012 Aydın İl Yenilik Platformu Tüm hakları saklıdır.
?>
Coach Black Friday Online Deals Coach Black Friday Sale Coach Black Friday Deals Coach Best Cyber Monday Deals Coach Cyber Monday Sales Kate Spade Black Friday Sales Kate Spade Cyber Monday Best Deals Kate Spade Best Cyber Monday Deals Kate Spade Black Friday Sales Kate Spade Cyber Monday Deals Kate Spade Black Friday 2014 Kate Spade Cyber Monday Deals Chanel Cyber Monday 2014 Chanel Cyber Monday Sales Chanel Black Friday Sales Chanel Black Friday Chanel Black Friday Sales Chanel Black Friday Deals Chanel Black Friday Sale Chanel Best Black Friday Deals Chanel Cyber Monday Specials Prada Black Friday Online Louis Vuitton Black Friday Sale Louis Vuitton Pre Black Friday Sales Hermes Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Sale Hermes Black Friday Online Deals Prada Black Friday 2014 Prada Best Cyber Monday Deals Prada Cyber Monday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsBlack Friday Sale Louis Vuitton Black Friday Specials Louis Vuitton Black Friday Louis Vuitton Cyber Monday Deals Hermes Black Friday Deals Hermes Black Friday Deals Hermes Cyber Monday Deals Ray Ban Best Cyber Monday Deals Oakley Black Friday Sale Oakley Black Friday Online Oakley Cyber Monday Deals Ray Ban Black Friday Online Deals Ray Ban Black Friday Sale Ray Ban Black Friday Online Deals Gucci Black Friday Online Deals Gucci Black Friday Online Gucci Cyber Monday 2014 Gucci Cyber Monday 2014 Gucci Black Friday Gucci Cyber Monday Specials Gucci Cyber Monday Deals Gucci Black Friday Louis Vuitton Best Cyber Monday Deals Louis Vuitton Cyber Monday Sales Louis Vuitton Black Friday Deals Louis Vuitton Black Friday Online Louis Vuitton Pre Black Friday Sales Nike Air Max Cyber Monday Best Deals Coach Cyber Monday Best Deals Michael Kors Cyber Monday Sales Michael Kors Cyber Monday Specials Michael Kors Black Friday Sale Michael Kors Black Friday Sales Michael Kors Best Cyber Monday Deals Christian Louboutin Black Friday Sales Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Cyber Monday 2014 Christian Louboutin Cyber Monday Deals Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Black Friday Christian Louboutin Black Friday Sale Christian Louboutin Cyber Monday 2014 Oakley Cyber Monday Specials Air Max Pre Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Sale Hermes Black Friday 2014 Oakley Black Friday Sales Oakley Cyber Monday Best Deals Oakley Cyber Monday Deals Oakley Cyber Monday Sales Oakley Black Friday Online Ray Ban Black Friday 2014 Prada Cyber Monday 2014 Prada Black Friday Online Marc JacobsBest Cyber Monday Deals Marc JacobsBlack Friday Online Deals Canada Goose Best Cyber Monday Deals Canada Goose Black Friday Sale The North Face Pre Black Friday Sales The North Face Cyber Monday Deals The North Face Black Friday Specials UGG Boots Best Cyber Monday Deals UGG Boots Cyber Monday Sales UGG Boots Pre Black Friday Sales UGG Boots Black Friday Specials UGG Boots Black Friday Sales The North Face Black Friday Deals The North Face Cyber Monday Deals The North Face Black Friday 2014 Canada Goose Black Friday 2014 Canada Goose Cyber Monday Sales Canada Goose Black Friday Deals Hermes Black Friday Specials Hermes Black Friday Deals Hermes Pre Black Friday Sales Hermes Cyber Monday Best Deals Hermes Black Friday Prada Black Friday Prada Cyber Monday Best Deals Prada Cyber Monday Best Deals Prada Black Friday Sales Prada Cyber Monday Deals Marc JacobsBlack Friday Online Deals Marc JacobsBlack Friday 2014 Marc JacobsBlack Friday Sale Marc JacobsCyber Monday Sale Marc JacobsBest Cyber Monday Deals Gucci Cyber Monday Sales Gucci Cyber Monday Specials Gucci Cyber Monday Specials Hermes Black Friday Sale Hermes Black Friday Online Deals Hermes Black Friday Deals Prada Pre Black Friday Sales Prada Cyber Monday Deals Prada Cyber Monday 2014 Marc JacobsCyber Monday Sale Marc JacobsBlack Friday Online Air Jordan Basket Jordan Air Max Air Max Femme Chaussure Christian Louboutin Sacs Longchamp Bottes UGG Moncler Muts Spaccio Peuterey Moncler Paris Moncler Homme UGGs Sale Online Doudoune Homme Moncler Jordan Fille Air Max One Air Max Moncler Paris Noir UGG Homme UGG Pas Cher gucci borse Goedkope Woolrich Jassen Woolrich Amsterdam Canada Goose Jas Canada Goose Nederland Moncler Muts Parajumpers Norge Canada Goose Norge Butikker UGG Australia Norge Parajumper Kodiak Canada Goose Snow Mantra Giubbotti Peuterey Giubbotti Woolrich Louis Vuitton Milano Giacca Peuterey Borse Moncler UGG Outlet Italia UGG Scontati